16kwiecień2017

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Wczoraj w Katedrze Wawelskiej ośmiu wybranych katechumenów, którzy uczestniczyli w formacji przy naszym kościele, przyjęło sakrament chrztu, bierzmowania, a także po raz pierwszy zjednoczyło się z Chrystusem w Komunii św. Dzisiaj w naszym kościele podczas Eucharystii o godz. 11.30 kolejna osoba dorosła przyjęła te sakramenty. Zapraszamy do dzielenia radości naszych neofitów podczas wspólnej Mszy św: od wtorku do soboty o godz. 18.30 oraz w niedzielę za tydzień o godz. 11.30.

Jutro Msze święte w naszym kościele celebrowane będą wg porządku niedzielnego.

Jutrzejsza składka na tacę w naszej archidiecezji przeznaczona zostanie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

W środę Eucharystia o godz. 12.30 będzie celebrowana w intencji ks. Konrada Caputy, misjonarza w Tanzanii.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30.

W piątek po Mszy św. o godz. 12.30 modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem koronką do Bożego Miłosierdzia.

W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

29 kwietnia o godz. 16.00 w sali teatralnej parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie przy ul. Łokietka 60 zostanie wystawiony musical pt. Miłość zmartwychwstała o życiu błogosławionej siostry Julii Rodzińskiej – dominikanki. Bilety w cenie 25 zł. są do nabycia w zakrystii Bazyliki Ojców Dominikanów.

Już dziś zapraszamy do uczestniczenia w Eucharystii w dniu Patrona naszego kościoła – św. Marka Ewangelisty 25 kwietnia (wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego). Mszy św. o godz. 18. 30 będzie przewodniczył pasterz naszej Archidiecezji – arcybiskup Marek Jędraszewski, którego w tym dniu szczególnie polecamy naszym modlitwom z racji jego imienin.

&nbsp

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń