26marzec2017

4 niedziela wielkiego postu

Archidiecezja Krakowska zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu „Projekt Młodzi i Miłosierdzie 2”, które odbędzie się 28 marca (wtorek) dla uczniów gimnazjów i 29 marca (środa) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w TAURON Arenie Kraków. Spotkanie będzie wydarzeniem kulturalno-edukacyjnym o charakterze religijnym, podczas którego młodzi będą mogli przeżyć niezwykłe spotkanie z Osobą Jezusa Chrystusa. Szczegóły u katechetów.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w środę na Gorzkie żale; w piątek na Drogę krzyżową. Nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 12.00.

W sobotę po Mszy św. o godz. 12.30 uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Niepokalane Serce Maryi.

W niedzielę 2 kwietnia Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski będzie przewodniczył tradycyjnej już Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami Krakowa. Droga krzyżowa rozpocznie się przed Kolegiatą św. Anny o godz. 20.20, natomiast zakończy się około godz. 22.00 pod „oknem papieskim”.

W poniedziałek 3 kwietnia będzie miała miejsce w naszym kościele liturgia stacyjna. Kościół św. Marka został wybrany, aby być jednym z 34 kościołów stacyjnych, do których wierni pielgrzymują w czasie Wielkiego Postu. Eucharystii o godz. 18.30 przewodniczył będzie bp Jan Szkodoń. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W zakrystii można złożyć podpis pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Celem inicjatywy jest zebranie do 3 kwietnia 2017 r. jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie Unii Europejskiej „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie „rodziny”. Projekt zawiera też gwarancje że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństwa w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęcamy do złożenia podpisu.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń