19marzec2017

3 niedziela wielkiego postu

Dziś przypada 19 rocznica święceń biskupich ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Pamiętajmy dzisiaj szczególnie o Ks. Kardynale w naszej modlitwie.

W działającym przy naszym kościele Ośrodku Katechumenalnym osoby dorosłe przygotowują się do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Dziś rozpoczynają, poprzez obrzęd tzw. pierwszego skrutynium, ostatni etap formacji przed przyjęciem chrztu. Otoczmy ich szczególnie czasie Wielkiego Postu naszą modlitwą.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przeżywać będziemy w najbliższy czwartek obrzęd przekazania symbolu wiary.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w środę na Gorzkie żale; w piątek na Drogę krzyżową. Nabożeństwa celebrujemy o godz. 12.00.

W poniedziałek 3 kwietnia będzie miała miejsce w naszym kościele liturgia stacyjna. Kościół św. Marka został wybrany, aby być jednym z 34 kościołów stacyjnych, do których wierni pielgrzymują w czasie Wielkiego Postu. Eucharystii o godz. 18.30 przewodniczył będzie bp Jan Szkodoń. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Za tydzień zmieniamy czas na letni.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń