26luty2017

8 niedziela zwykła

Dziś jutro i we wtorek zapraszamy na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu przygotowującą do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Dziś adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 11.30, a zakończymy o godz. 15. 20. Jutro i we wtorek adoracja będzie trwać od 11.30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30, a także po Mszy św. do godz. 14.00.

W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. Znakiem rozpoczęcia tego czasu jest obrzęd posypania głów popiołem, który będzie miał miejsce podczas Eucharystii o godz. 12.30 i 18.30. W środę popielcową obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W czwartek jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30.

Katechumeni, którzy przygotowują się w naszym kościele do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego będą przeżywać w najbliższy czwartek podczas Eucharystii o godz. 18.30 obrzęd wybrania, czyli wpisania imienia. Obrzędowi będzie przewodniczył bp Grzegorz Ryś. Prosimy o modlitwę za wszystkich przygotowujących się w naszym Ośrodku Katechumenalnym do przyjęcia sakramentów.

W piątek Eucharystia o godz. 12.30 będzie w intencji dobrodziejów naszego kościoła.

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej, które rozpoczniemy o godz. 12.00. Będziemy celebrować to nabożeństwo w każdy piątek Wielkiego Postu, natomiast nabożeństwa Gorzkich żali od pierwszego tygodnia Wielkiego Postu w każdą środę również o godz. 12.00.

W sobotę przypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. W sąsiadującym z naszym kościołem sanktuarium świętego Kazimierza przy ul. Reformackiej obchodzona jest Uroczystość. Główna Msza św. odpustowa będzie tam o godz. 16.15.

W sobotę po Mszy św. o godz. 12.30 uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Niepokalane Serce Maryi.

Akademickie nauki rekolekcyjne będą głoszone w naszym kościele w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu. W niedzielę 5 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00, w poniedziałek i wtorek (6 i 7 marca) podczas Mszy św. o godz. 18.30. Rekolekcje wygłosi ks. Grzegorz Godawa.

Wielkopostne nauki rekolekcyjne będą głoszone w naszym kościele w drugim tygodniu Wielkiego Postu od poniedziałku do środy 13, 14 i 15 marca podczas Mszy św. godz. 12.30. Wygłosi je ks. Rafał Buchinger.

Kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie i prezes Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się” ks. prałat Jan Kabziński zaapelował do prezydent miasta stołecznego Warszawy o stanowczą reakcję w sprawie spektaklu „Klątwa” wystawionego na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie będącego bluźnierczą interpretacją dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl rani uczucia religijne wielu Polaków. Dokonuje się podczas niego publiczna profanacja krzyża i znieważanie osoby Św. Jana Pawła II. W zakrystii można złożyć swój podpis pod petycją skierowaną do Hanny Gronkiewicz Waltz.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń